CKS – szkoła na medal!

Ulotka CKS - 1

Celem Centrum Kształcenia Sportowego jest stworzenie uczniom optymalnych warunków umożliwiających łączenie nauki z wyczynowym uprawianiem sportu. To najlepsze miejsce do nauki dla sportowców ze Szczecina i okolic.

Kadra pedagogiczna i trenerska posiada najwyższe kwalifikacje zawodowe oraz niezbędne doświadczenie do pracy z uczniem-sportowcem. Współpracujemy z najlepszymi klubami sportowymi Miasta Szczecin, organizujemy letnie i zimowe obozy sportowe. Uczniowie, nauczyciele i trenerzy zrzeszeni są w Klubie Sportowym CKS-SMS Szczecin. Wśród naszych uczniów i absolwentów są Mistrzowie Świata, Europy i Polski w grach zespołowych i sportach indywidualnych.

Szkoła dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną i treningową. Posiadamy: dwie pracownie komputerowe, sieć Wi-Fi, gabinety z tablicami interaktywnymi, czytelnię multimedialną, skomputeryzowaną, bogato wyposażoną bibliotekę, multimedialną aulę, sklepik szkolny, nowoczesną salę gimnastyczną, dwie siłownie, kompleks boisk Orlik 2012, pierwszą w Polsce pływalnię 25-metrową z podnoszonym dnem. W szkole funkcjonuje także gabinet odnowy biologicznej wyposażony w saunę fińską, wanny do hydromasażu, jacuzzi, aquavibron, magnetronik, diadynamik, lampę solux, z którego uczniowie korzystają bezpłatnie w przypadku kontuzji. W szkolnej stołówce mogą spożyć dwa posiłki dzienne. Bezpieczeństwo gwarantuje uczniom monitoring, a wygodę zapewniają szafki uczniowskie. Szkoła oferuje opiekę pedagoga, pielęgniarki i fizjoterapeuty. Dla uczniów spoza Szczecina przygotowane są miejsca w internacie Junior.

Szkoła jest obiektem przyjaznym osobom niepełnosprawnym. Posiadamy m.in. windę, automatycznie otwierane drzwi wejściowe oraz specjalnie przystosowane toalety.

Ulotka CKS - 2