Plac zabaw otwarty!

Hip hip hurra! Dnia 21 października 2020 roku nasze przedszkolaki wzięły udział w otwarciu placu zabaw, który powstał przy CKS! Kolorowe, pomysłowe i niezwykle atrakcyjne wyposażenie zachwyciło dzieci i wychowawców. Oprócz placu zabaw dla dzieci, przy szkole powstał także kompleks wielofunkcyjnych boisk. Wśród zaprojektowanych atrakcji znalazły się ścianki wspinaczkowe, huśtawki, piaskownice, „żywe szachownice”, zjeżdżalnie, zabawki zręcznościowe, park linowy, tory przeszkód, ogród warzywny oraz boiska do koszykówki i piłki nożnej. Wszystko podzielone jest na strefy tematyczne dostosowane do wieku dzieci. Wokół zakończonej właśnie inwestycji są też nowe nasadzenia i oświetlenie terenu. Plac zabaw przy CKS to największy pod względem powierzchni i funkcjonalności plac zabaw wybudowany przy placówkach oświatowych w naszej gminie. Jednocześnie będzie mogło z niego korzystać około 350 dzieci i uczniów. Prace budowlane podjęła w połowie czerwca firma „JUL-DOM” ze Szczecina. Inwestorem projektu było Biuro Inwestycji i Remontów Oświatowych Urzędu Miasta Szczecin.

– Dziękujemy Prezydentowi Miasta Szczecin za podjęcie tak ważnej dla nas decyzji w szczególnej sytuacji związanej z czasem epidemii i ograniczonymi finansami miasta. Wykonawcy i inwestorowi dziękujemy za terminowość i jakość wykonania projektu – dodaje dyrektor CKS, Maciej Parobczy.

Jedno jest pewne – była to niezwykle potrzebna inwestycja w szkole z licznymi oddziałami przedszkolnymi oraz klasami sportowymi.